Jeżeli „bawisz się” w EDC (Every Day Carry) to wiesz zapewne że z czasem zbiera się tego tyle, że najlepiej byłoby to jakoś pogrupować i przechowywać w zorganizowany sposób. Z pomocą przychodzi nam CUBBY Admin Pouch od polskiej marki Husar.

Klasyczny „admin pouch” kojarzony jest przede wszystkim z płaską kieszenią noszoną na piersi wszelkiej maści kamizelek taktycznych. Husar rozbudował tę koncepcję dając dodatkową możliwość noszenia go jako nerki noszonej na biodrze.

nerka_hand

BUDOWA I WYKONANIE

Model który testowaliśmy skonstruowany jest głównie z Cordury® 500D (w kamuflażu PenCott Greenzone). Zastosowano w nim również wstawki z Hypalonu® – znakomitego tworzywa o właściwościach podobnych do neoprenu, jednak znacznie bardziej od niego wytrzymałego. Kieszeń wykonana jest na naprawdę wysokim poziomie – nie wyłażą żadne nitki, nic się nie strzępi czy pruje etc.

nerka_6_cordura

Główna komora zamykana jest dwukierunkowym zamkiem błyskawicznym marki YKK®, który został wszyty „na odwrót” – takie rozwiązanie sprawia, że suwak staje się po części bryzgoszczelny. W obydwu uszkach zamka przepleciono kawałki paracordu ułatwiające jego otwieranie oraz zapobiegające dzwonieniu ich o siebie.

nerka_3

Wewnątrz admina komora główna została podzielona na dwie mniejsze części za pomocą kontrastującej nylonowej przegrody, co znacznie ułatwia dojrzenie posegregowanych akcesoriów przy słabych warunkach oświetleniowych. W pierwszej komorze na przedniej ściance znajdują się trzy pionowe elastyczne taśmy, każda podzielona na trzy segmenty. Na pomarańczowej przegrodzie znajdziemy jedną poziomą taśmę przedzieloną w połowie. Mają one za zadanie trzymanie posegregowanego wyposażenia na miejscu. O ile pierwsze trzy spełniają swoje zadanie, to taśma na środkowej ściance mogłaby być podzielona na więcej odcinków. W tak dużych „oczkach” po prostu ciężko jest umocować mniejsze przedmioty. Na szczęście problem jest łatwy do rozwiązania – wystarczy igła i nitka bądź maszyna do szycia.

Na spodzie komory głównej znajduje się kawałek rzepu (pętelki), a w nim oczko – otwór drenażowy odprowadzający wodę i pył, o ile jakimś cudem dostanie się do środka. Rzep służy do ewentualnej rozbudowy admina o dodatkowe przegrody, mapniki itp.

Druga część komory jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek taśm czy innych mocowań – bez problemu wchodzą do niej płaskie przedmioty, takie jak dokumenty czy mały notes. Naszyto na niej hypalonową metkę z logiem, datą produkcji oraz z nickiem osoby, która szyła dany produkt.
nerka_2

Zewnętrzna strona admina prezentuje się równie ciekawie. Na froncie umieszczono rzep (pętelki) w kamuflażu/kolorze pasującym do reszty. Ma on wymiary 5 cm x 15 cm i można na nim umieszczać wszelkiego rodzaju name tagi, morale patches czy inne insygnia. Pod nim znajdziemy jeszcze jedną kieszeń, zamykaną na dwa rzepy. Mieści się w niej średniej wielkości telefon komórkowy i inne płaskie przedmioty. Na jej szczycie umieszczono uchwyt z hypalonu z wypalonym laserowo logotypem Husara oraz znacznikiem namalowanym farbą fosforescencyjną (niestety dość krótko świeci w ciemności).
nerka_8_open
Po obydwu stronach przedniego panelu umieszczono po dwie pętelki z elastycznej taśmy. Można w nich umieścić długopisy, lightsticki czy innego rodzaju podłużne przedmioty.

Nerka_7_bottom

Od spodniej strony umieszczono shockcord (gumosznurek), ściągany za pomocą stopera marki Duraflex. Za jego pomocą można umocować na szybko przedmioty takie jak rękawiczki, chustki itp.

nerka_4_tyl

Od strony przylegającej do biodra bądź kamizelki umieszczono system montażowy kompatybilny z systemem MOLLE/PALS. Wykonano go z hypalonu oraz przeplatanych nylonowych taśm (dwie kolumny).

Pas biodrowy uszyty jest z taśmy parcianej o szerokości 25 mm. Zamocowany jest do nerki za pomocą złączek Duraflex „Silk Clip”, dzięki czemu po jego odpięciu nie majtają się niepotrzebne klamry. W jego konstrukcji zastosowano również klamry marki ITW Nexus pozwalające na szybkie odpięcie nerki z biodra.

nerka_5_ITW_hypalon

UŻYTKOWANIE

Admina używam dość intensywnie już od ponad dwóch miesięcy. Póki co nie nosi żadnych śladów zużycia. Myślę że jest to głównie zasługa wysokiej jakości materiałów i dbałości o szwy. Kieszeń montowałem zarówno na chest rigu, plecaku, patchbooku jak i na pasie. Hypalon jako element systemu MOLLE sprawdza się zaskakująco dobrze. Dzięki jego elastyczności taśmy przeplata się dość łatwo, a sam hypalon nie wyrabia się pomimo wielokrotnego ich przekładania.

nera_chest_2Admin zamontowany na chest rigu.

Dzięki niskiemu profilowi i niewielkim gabarytom nerka służy również bardzo dobrze w codziennym (casualowym) użytkowaniu.

casual_adminCUBBY zamontowany na Patchbooku 13″ (również marki Husar).

nera_chest

Jedyną uwagą z mojej strony może być brak ograniczników otwarcia głównej komory. O ile po zdjęciu admina z pasa i rozłożeniu go na ziemi mamy pełny dostęp do przedmiotów ukrytych wewnątrz, o tyle gdy wisi on na kamizelce możemy mieć problem. Po otwarciu na pełną szerokość przednia część opada bezwładnie ku ziemi. Moim zdaniem powinna blokować się pod kątem 90 stopni. Muszę zaznaczyć jednak, że model który testowaliśmy był jednym z prototypów. Producent sam wprowadził poprawkę i w obecnie sprzedawanym modelu zastosował gumową taśmę, ograniczającą pełne otwarcie głównej komory.

biodro_front
biodro_backAdmin zamontowany na pasie biodrowym.

nerka_prochno

Plusy:

+ Najwyższej jakości materiały i dbałość o detale,
+ niski profil,
+ wiele opcji przenoszenia.

Minusy:
 brak.

SPECYFIKACJA:
  • Materiał: Cordura® 500D, Hypalon®
  • Dostępne kolory/kamuflaże: PenCott Badlands, PenCott Greenzone, Kryptek Mandrake, Coyote, czarny, Multicam, Multicam Tropic, ranger green, A-tacs FG
  • Wymiary (wysokość x długość x szerokość): 10 cm x 20 cm x 4 cm
  • Waga: ok. 105 g (bez paska biodrowego), 165 g (z paskiem biodrowym)
  • Cena: ok. 150 zł

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Admin”]


logo_husar

Sprzęt marki Husar można zakupić bezpośrednio u producenta pisząc na maila markus.heczko@gmail.com
Zamówienia można składać również pod numerami telefonów +48 690 085 050, +48 789 084 782 bądź w wiadomości prywatnej na Facebooku: facebook.com/husarsystem


/Roger/