„Nerki” – czyli kieszenie z paskiem, noszone najczęściej na biodrze – zdobywają fanów nie tylko na rynku cywilnym.
Również producenci sprzętu militarnego coraz częściej wprowadzają je do swojej oferty. Stronghold Group przekazał nam do testów swoją wariację na temat tego popularnego produktu – SHG Waist Pack w kamuflażu Pencott Greenzone.

Stronghold Group to polska marka zajmująca się m.in. projektowaniem i produkcją nowoczesnego oporządzenia taktycznego wytwarzanego z ciętych laserowo laminatów. Głównie polega to na tym, że tam gdzie powinny normalnie znajdować się taśmy systemu PALS/MOLLE znajdują się nacięcia bądź otwory wykonane za pomocą lasera. Metoda ta ma parę zalet, a główną z nich jest zmniejszenie wagi oporządzenia (brak dodatkowej warstwy materiału – taśm) oraz nienaruszanie wzoru kamuflażu.

WYKONANIE I BUDOWA
Nerka uszyta jest z Cordury® o gramaturze 500D w kamuflażu Pencott Greenzone. Boczne skrzydełka wykonane są z laminatu (klejona Cordura@), a pas to 40 mm taśma marki Pasamon z polimerową klamrą marki ITW Nexus. Główna komora nerki zamykana jest zamkiem dwukierunkowym, pozostałe przegrody wyposażone są w zamki jednokierunkowe. Wszystkie zamki osłonięte zostały zakładkami mającymi za zadanie chronić wnętrze przed wilgocią oraz wyposażone są w pętelki z paracordu ułatwiające otwieranie np. w rękawicach.

nera_front
Na froncie znajduje się oliwkowy rzep (velcro) o wymiarach 9 cm x 5 cm na wszelkiego rodzaju naszywki. Znajdziemy tutaj również kieszonkę na dość płaskie przedmioty.

nera_1

Główna kieszeń wyposażona jest w dodatkową wewnętrzną przegrodę (umieszczoną na jej przedniej ściance) oraz w naszyte na tylnej ściance elastyczne taśmy ułatwiające organizowanie zawartości.

nera_2

Na wspomnianych wcześniej skrzydełkach znajdują się dwie kolumny po cztery rzędy wykonanych laserowo nacięć – kompatybilnych z systemem MOLLE/PALS. Pozwala to na rozbudowanie nerki o dodatkowe kieszenie, ładownice bądź na przytroczenie do niej np. noża.

nera_5_skrzydelko

Od strony przylegającej do ciała, wykonanej z miękkiej siatki dystansowej (zapewniającej lepszy komfort noszenia w przypadku większego obciążenia nerki) znajduje się jeszcze jedna płaska kieszonka np. na pieniądze i dokumenty. Dostęp do niej mamy jedynie po zdjęciu nerki, jednakże takie rozwiązanie gwarantuje że nikt postronny do tej kieszeni się nie dostanie.

nera_4

UŻYTKOWANIE
Jej prosta i minimalistyczna konstrukcja sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu, jako chociażby zasobnik na EDC, ponieważ nie rzuca się bardzo w oczy. Nerka sprawdziła się nawet jako kieszeń na podręczny sprzęt wędkarski. Dzięki możliwości rozbudowy może posłużyć jako mniejszy zamiennik dla pasa taktycznego.

nera+ladowniceNerka z dopiętymi opcjonalnymi kieszeniami Fast Draw Mag Pouch v.2 oraz Cargo SSGP również od Stronghold Group

Nawet gdy wypychaliśmy ją sprzętem do granic możliwości siedziała stabilnie na pasie (zasługa skrzydełek). Parę razy operowaliśmy z nią w deszczu oraz pływając po polskim morzu i zachowywała pełną wodoodporność (na deszcz i zachlapanie wodą morską – oczywiście nie topiliśmy jej pod wodą ;)).

nera_back

nera_deszcz

Nerkę nosiliśmy w terenie dość sporo, bo parę miesięcy i nie było z nią żadnych większych problemów. Jedynie po wielokrotnym zakładaniu i zdejmowaniu dodatkowych kieszeni i ładownic można zauważyć delikatne strzępienie się krawędzi laserowych nacięć na laminacie z którego wykonane są skrzydełka – to normalne w tego typu konstrukcjach (również u innych producentów) – jednakże problem ten łatwo wyeliminować za pomocą zapalniczki.

nera_porostyNerka SHG Waist Pack wśród roślinności porastającej szwedzkie fiordy.

Plusy:

+ niska waga,
+ solidność,
+ wysokiej jakości materiał i komponenty.

Minusy:
 brak.

SPECYFIKACJA:
  • Materiał: Cordura® 500D
  • Dostępne kolory/kamuflaże: Pencott Greenzone, Pencott Badlands, WZ.93, Olive Drab, A-Tacs FG
  • Wymiary (bez skrzydełek, wysokość x długość x szerokość): 12 cm x 20 cm x 8 cm
  • Waga: ok. 158 g
  • Cena: ok. 229 zł

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”SHG Waist Pack – Photogallery”]

 


Sprzęt marki Stronghold Group można zakupić bezpośrednio pisząc na maila office@strongholdgroup.pl bądź u dystrybutorów:

SHG_logo_RGB_WEB   nowelogosprzetmilitarnyBETA    logo emilitaria 2014


/Roger/