Poszukując niewielkiego plecaka, który sprawdziłby się zarówno podczas wypadów outdoorowych jak i miejskich wojaży, natrafiłem na prostą i niezawodną konstrukcję marki Tasmanian Tiger.

Miałem już wcześniej styczność z produktami tej marki. Także z tym modelem plecaka, ale w kolorze Olive. Kiedy Tasmanian Tiger zdecydował się wypuścić na rynek część swoich produktów w kamuflażu PenCott GreenZone, dałem się skusić na tę propozycję. I tak w moje ręce ponownie wpadł mały, sześciolitrowy plecak – Essential Pack.

tt_1

BUDOWA I WYKONANIE
Bryła plecaka to mała, zwarta, jednokomorowa konstrukcja. Uszyto ją w całości z Cordury® 700D w kamuflażu PenCott GreenZone. Front i boki obszyto taśmami w systemie molle w tym samym wzorze. Na przednim panelu oprócz taśm umieszczono rzep Velcro oraz haft z logo marki.

TT_PC_GZDSC_8761W górnej i dolnej części plecaka znajdują się paski kompresyjne zakończone klamrami marki ITW Nexus.

DSC_8084Tył oraz szelki zostały obszyte siatką dystansową. Ze względu na małe gabaryty plecak nie posiada biodrowego pasa stabilizującego, a jedynie pasek w części piersiowej. Zapinany on jest za pomocą klamry wyposażonej w gwizdek alarmowy, umieszczonej na elastycznej taśmie, która ułatwia swobodne oddychanie.

DSC_8193DSC_8785DSC_8786DSC_8194DSC_8758W górnej i dolnej części pleców znajdują się dodatkowe D-ringi. Teoretycznie mogą one służyć do podpięcia plecaka do kamizelki taktycznej bądź do przytroczenia dodatkowych troków, ale nie testowałem jeszcze tego rozwiązania.

DSC_8749Z zewnątrz na szelkach również wszyto D-ringi oraz elastyczne taśmy. Można do nich przytroczyć dodatkowy ekwipunek albo przepleść przez nie np. przewody od systemów hydracyjnych bądź przenośnych radiostacji, które z kolei można wyprowadzić przez otwór w górnej części plecaka.

DSC_8754DSC_8767DSC_8748U góry znajduje się także chwyt transportowy uszyty z nylonowej taśmy. Niestety, producent nie zastosował tutaj kamuflażu PC GZ.

DSC_8771Na spodzie znajduje się dość spory otwór drenażowy wykończony metalowym czarnym oczkiem.

DSC_8764Plecak otwiera się do połowy wysokości. Zamykany jest za pomocą dwukierunkowego zamka błyskawicznego marki YKK, na uchwytach którego zawiązano kawałki paracordu ułatwiające otwieranie zamka np. w rękawicach.

DSC_8759 DSC_8775Wewnątrz znajduje się dodatkowa przegroda wykończona elastyczną taśmą. Można w niej umieścić nawet 3-litrowy system hydracyjny. Zmieści się tam również laptop 13,3″.

DSC_8779Pęcherz hydracyjny podwiesza się za pomocą wszytego rzepa. Nad nim znajduje się pętelka z mocnego sznurka służąca do podpięcia np. smyczy z kluczami czy karabińczyka.

DSC_8774DSC_8722

UŻYTKOWANIE
Na wstępie zaznaczę, że plecak spełnia wszelkie moje oczekiwania. Jako że wcześniej miałem już styczność z tym samym modelem tylko w innym kolorze, wiedziałem doskonale, co znów kupuję. Plecak przeżył ze mną niejeden wypad czy dłuższy trip outdoorowy. Używam go również często w warunkach miejskich.

DSC_8660Jest to mała i prosta konstrukcja – nie ma się tu co popsuć 😉 Jako że w większości pokryty jest taśmami w systemie molle, oferuje dużo możliwości rozbudowy. Na niektórych zdjęciach widać np. dodatkowe kieszenie marki Tasmanian Tiger, których opis pojawi się niedługo na naszej stronie.

DSC_8607Idealnie nadaje się na całodniowe wypady do lasu, airsoftowe potyczki (na wodę, butlę HP i resztę potrzebnych gratów), czy jako plecak codzienny do miasta (ze względu na niski profil nie przeszkadza nawet w komunikacji miejskiej 😉 ). 

DSC_7975 (1)Całość jest solidnie wykonana z materiałów bardzo dobrej jakości, z wysoką dbałość o szwy i detale. Nie uświadczymy tu odstających nitek czy prujących się szwów, a to wszystko dzięki niemieckiej kontroli jakości (mimo że plecak uszyto w Wietnamie).

DSC_8915tt_2

Plusy:

+ jakość wykonania,
+ taśmy molle w kamuflażu,
+ możliwość rozbudowy.

Minusy:
 brak.

SPECYFIKACJA:
  • Materiał (wersja PenCott GreenZone): Cordura 700D
  • Dostępne kolory/kamuflaże: PenCott Greenzone, MultiCam, Flecktarn, Olive, Khaki
  • Waga: ok. 480 g
  • Cena: ok. 340 zł (w kamulażu PC GZ, wersje w jednolitym odcieniu są odpowiednio tańsze)

logo-tasmanian-tiger
Odzież marki Tasmanian Tiger można zakupić bezpośrednio u producenta na stronie www.sklep.tasmaniantiger.pl.


/Roger/