W ekwipunku każdego fotografa znajduje się co najmniej jeden pasek dobierany w zależności od okoliczności i potrzeb. Jako że sami trochę fotografujemy, to także posiadamy ich kilka, a ostatnio, dzięki uprzejmości młodej polskiej firmy – DBR Custom Gear, wzbogaciliśmy się o kolejny, bardzo fajny, taktyczny sling w Multicamie®

Kiedy zaczynamy przygodę z fotografią zazwyczaj interesuje nas przede wszystkim sprzęt. Dopiero z czasem zwracamy większą uwagę na towarzyszące mu akcesoria. Im więcej mamy różnych aparatów czy „szkieł”, zwłaszcza tych cięższych, tym bardziej zaczynamy odczuwać ich wagę i tym istotniejsza staje się dla nas wygoda i funkcjonalność tego na czym to wszystko dźwigamy. A jeśli (tak jak my) biegacie z aparatem w plenerze albo za entuzjast(k)ami airsoftu, to nie przeszkadza być przy okazji nieco tacticool 😉 We wszystkich powyższych aspektach produkt od DBR-a radzi sobie naprawdę dobrze.

KONSTRUKCJA I WYKONANIE
Zawieszenie CCS składa się z dwóch głównych elementów: szerokiego paska z cordury z miękką wkładką z gąbki oraz poliamidowych taśm nośnych po jego obu stronach.

Taśma z jednej strony została wyposażona w klamrę ITW Nexus pozwalającą na szybkie rozpięcie zawieszenia, zaś z drugiej – w regulator Superloc (także od ITW Nexus). Umożliwiają one regulację długości, a specjalne rzepy pozwalają na zwinięcie i zabezpieczenie ewentualnego nadmiaru taśm.

Taśmy nośne zostały zakończone pętlami z paracordu, za pomocą których mocujemy slinga. Standardowo pętle są zaszyte, ale podczas zamówienia można wybrać opcję zawieszenia z wymiennymi, wiązanymi pętlami.

UŻYTKOWANIE
Konstrukcja CCS jest typowa dla pasków do zawieszenia na szyi, gdzie aparat znajduje się na klatce piersiowej. Niemniej jednak, po wydłużeniu regulowanych taśm, możliwe jest także przewieszenie slinga przez ramię.

Komfort użytkowania zapewnia szeroka i miękka poduszka, co jest szczególnie ważne przy przenoszeniu cięższego sprzętu (tj. pełnoklatkowa lustrzanka z teleobiektywem) przez dłuższy czas. Mieliśmy niejedną okazję biegać przez kilka godzin po lesie za airsofter(k)ami i różnica pomiędzy standardowymi paskami bez poduszek, a zawieszeniem od DBRa jest wyraźnie odczuwalna. I co najważniejsze, mieliśmy poczucie, że sprzęt wisi sobie bezpiecznie na szyi, a pasek nie wymaga ciągłej regulacji.

Zastosowana klamra ITW Nexus umożliwia szybkie rozpięcie zawieszenia bez konieczności przekładania go przez głowę, co jest szczególnie przydatne, kiedy mamy na sobie kaptur lub warstwy ubrań, np. w zimie, lub przenosimy inny sprzęt.

Pętle z paracordu także bardzo dobrze się sprawdzają. Nie tylko dlatego, że są trwałe i uniwersalne, i będą pasować do większości aparatów dostępnych na rynku, ale także dlatego, że dzięki nim montaż slinga staje się banalnie prosty i szybki.

Co więcej, sling sprawdza się także przy przenoszeniu lornetki, kamery i innych gadżetów.

To co zachwyca (zresztą nie po raz pierwszy) w przypadku kolejnego testowanego przez nas produktu od DBR-a to jakość i dbałość o szczegóły. Nie wystają tu żadne nitki, szwy są solidne, a całość została niezwykle estetycznie wykonana. Dodatkowo cieszy fakt, że paski możemy dostać w różnych kolorach i kamuflażach, a na specjalne życzenie DBR jest gotów wprowadzić do projektu zasugerowane przez nas zmiany.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko polecić ten naprawdę fajny produkt, bo to jakość, funkcjonalność, wygoda i… taktyczna moda w jednym! 😀

Plusy:
+ łatwość montażu na aparacie,
+ miękka poduszka,
+ klamra ITW ułatwiająca zdejmowanie,
+ bardzo dobra jakość wykonania.

Minusy:
– brak.

SPECYFIKACJA:
  • Materiał: Cordura® 500D, tasmy poliamidowe, pianka 5 mm.
  • Dostępne kolory: mnóstwo (pełna lista dostępna na stronie produktu).
  • Wymiary:
    – długość całkowita od 56cm (min.) do 109cm (max.)
    – poduszka: 5x40x0,6cm .
  • Waga: ok. 60 g .
  • Cena: od. 95 PLN do 105 PLN (100 PLN za wersję w MultiCam®).


Produkty marki DBR Custom Gear można zamówić bezpośrednio na stronie producenta dbrcustomgear.com


/Coral/