Akcesoria amerykańskiej marki Strike Industries to produkty przeznaczone do broni palnej, projektowane przez „aktywnych strzelców dla aktywnych strzelców”. Głównymi ideami firmy są ergonomia, innowacyjność, jakość oraz atrakcyjny design. Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora Specshop.pl do testów wpadły nam trzy produkty, którym przyjrzeliśmy się nieco bliżej. 

DSC_1995Akcesoria otrzymujemy w estetycznych opakowaniach z nadrukowaną specyfikacją i rysunkami technicznymi (szyna montażowa zapakowana jest w grubą torebkę typu zip-bag, resztę znajdziemy w matowych kartonikach).


CHWYT PRZEDNI COBRA TACTICAL

strike_3

Chwyt przedni Cobra nawiązuje kształtem do jakże popularnego chwytu Magpul AFG (Angled Fore Grip – czyli skośny chwyt przedni), jednakże idzie trochę dalej i pozwala na jego szersze zastosowanie. Montuje się go wsuwając przodem lub tyłem bezpośrednio na szynę RIS, a zabezpiecza jego pozycję poprzez przełożenie ampułowej śruby przez całą jego szerokość i jej dokręcenie. Chwyt wykonano z dwóch zgrzanych i skręconych śrubami połówek z wytrzymałego, matowego i odpornego na różnorakie środki chemiczne tworzywa sztucznego (polimeru). Po obydwu stronach można zauważyć tłoczone oznaczenia producenta.

DSC_6051

strike_2

DSC_6049

Na spodniej stronie znajdują się poprzeczne nacięcia poprawiające przyczepność. Niestety widać tu również niewielką nadlewkę tworzywa której jednak łatwo się pozbyć za pomocą ostrego noża czy żyletki. W rękawicach nie jest ona w ogóle wyczuwalna.

DSC_1727Przednia strona chwytu pokryta jest rowkami i rozszerza się ku górze, co ma służyć jako dodatkowy punkt podparcia dla palców oraz w przypadku broni palnej jako osłona termiczna. Z kolei tylna część może posłużyć jako tzw. hand stop.

Chwyt oferuje różne opcje trzymania i stabilizowania broni, zależnie od preferencji strzelca.
gif_SI_small_slow

Na samym końcu znajduje się specjalnie karbowany występ który chroni dłoń przed zsunięciem się. Można go użyć również łapiąc palcem wskazującym, dzięki czemu otrzyma się dodatkowy docisk całej platformy strzeleckiej do ramienia bądź oprzeć go o jakąś osłonę terenową (np. drzewo czy mur) uzyskując zwiększoną stabilizację broni.

DSC_1731

Chwyt jest bardzo lekki i ergonomiczny, choć jeżeli ktoś nie stosował wcześniej podobnego typu konstrukcji będzie się musiał przez chwilę do niej przyzwyczajać by znaleźć odpowiedni dla siebie sposób trzymania (mi najbardziej przypadł do gustu sposób z dociskającym palcem wskazującym na „kolczastym” występie /Roger/). Po chwili oswojenia chwyt świetnie leży w dłoni i znacznie poprawia manewrowość/stabilność przedniej części broni. Dzięki specjalnej konstrukcji z dwóch dociskanych śrubą połówek polimeru nie doświadczyliśmy  jakichkolwiek chybotliwości czy luzów na szynie RIS. 

DSC_1908Chwyt Cobra od Strike Industries to prostu PIEKIELNIE dobry produkt 😉

Plusy:

+ niski profil,
+ solidność i stabilność konstrukcji,
+ wiele opcji chwytu i stabilizowania broni,
+ niewielka waga,
+ design.

Minusy:
 nadlewka tworzywa od spodniej strony chwytu.

SPECYFIKACJA:
 • Materiał: polimer
 • Dostępne Kolory: Flat Dark Earth i Czarny
 • Waga: ok. 38 g
 • Długość: ok. 105 mm
 • Cena: ok. 139 zł

SZYNA KEY-MOD QD

DSC_6071Jeżeli na swoim froncie Key-Mod chcesz zainstalować niededykowane do tego systemu akcesoria przyda Ci się dodatkowa szyna RIS.

Jest to standardowa szyna Picatinny w standardzie  MIL-STD-1913 dedykowana do montażu w systemach Key-Mod. Szyna którą testowaliśmy posiada 8 slotów (dłuższa wersja) i ma długość ok. 104 mm. W ofercie można jeszcze znaleźć jej krótszy, 6-cio slotowy odpowiednik. Sama szyna wykonana jest z lotniczego aluminium, natomiast trzy śruby i zaczepy w systemie Key-Mod wykonane zostały ze stali. Wszystkie rogi szyny zostały fabrycznie zaokrąglone, dzięki czemu łatwiej wsuwa się na nią dodatkowe akcesoria, a ryzyko zaczepienia nią o oporządzenie czy zranienia dłoni o ostre krawędzie znacznie maleje.

DSC_6076Szynę montuje się do systemu Key-Mod za pomocą trzech grzybków dociąganych śrubami ampułowymi. Trwa to dosłownie parę sekund.

DSC_6069

Na końcu szyny umieszczono 10 milimetrowy otwór przeznaczony do montażu ucha zawieszenia taktycznego QD (Quick Detach), tzw. „wciśnij kropek”. Ucho siedzi pewnie i ma możliwość pełnego obrotu 360°. Na szynie znajdują się również laserowo wygrawerowane oznaczenia producenta dodające bardziej taktycznego wyglądu 😉

DSC_1746

DSC_1806

Po dłuższym użytkowaniu nie zauważyliśmy żadnych problemów (prócz paru rys). Od pierwszego jej przykręcenia szyna cały czas siedzi mocno na swoim miejscu, a otwór na uchwyt zawieszenia nie wyrabia się.

Plusy:
+ otwór do zawieszenia QD,
+ łatwość montażu,
+ design i jakość wykonania.

Minusy:
 brak.

SPECYFIKACJA:
 • Materiał: aluminium lotnicze
 • Waga: ok. 41 g (wraz ze śrubami montażowymi)
 • Długość: 8 slotów (ok. 104 mm)
 • Cena: ok. 129 zł

OSŁONA SPUSTU COBRA FANG MAGWELL ASSIST

DSC_6053

Osłona spustu Cobra FANG przeznaczona do platform z rodziny M4/AR15 ma dość agresywny wygląd ale nie jedynie o powierzchowność tu chodzi.

Ten niepozorny produkt spełnia aż trzy funkcje:
• ząb który wspomaga bezwzrokowe wkładanie magazynka do gniazda (tzw. Magwell),
• powiększona osłona spustu (np. jeżeli komuś nie mieszczą się paluchy w rękawicach przy standardowej osłonie),
• występ pozwalający odpocząć palcu wskazującemu, gdy nie znajduje się on na spuście.

O ile dwie pierwsze funkcje sprawdzają się naprawdę dobrze, to już ostatnia wydaje nam się chwytem czysto marketingowym. Palec wskazujący równie dobrze można oprzeć wyżej na gnieździe magazynka etc.

DSC_1739
DSC_1678Sama osłona wykonana jest z bardzo lekkiego, a zarazem wytrzymałego polimeru (nylonu). Na wewnętrznej i zewnętrznej stronie umieszczono tłoczone oznaczenia producenta. Montaż jest banalny – osłonę spustu mocuje się za pomocą wbijanego pinu oraz małej śrubki ampułowej (obydwie części są dołączone do zestawu).

DSC_6057

DSC_6058

DSC_6063

Osłona niestety nie jest kompatybilna ze wszystkimi typami magazynków (mieliśmy problem np. z magazynkiem marki Thermold oraz z Magpul PMAG M3), jednakże Strike Industries właśnie wprowadza na rynek jej ulepszoną wersję, która akceptuje znacznie więcej opcji.

Plusy:

+ niska waga,
+ przyśpiesza wymianę magazynka,
+ zapewnia więcej miejsca dla palców w rekawiczkach,
+ agresywny design.

Minusy:
 niekompatybilna z niektórymi typami magazynków.

SPECYFIKACJA:
 • Materiał: wzmocniony nylon
 • Dostępne kolory: czarny i Flat Dark Earth
 • Waga: ok. 8 g
 • Cena: ok. 59 zł

DSC_1816Wszystkie trzy akcesoria zamontowane na jednej platformie AR-15.

GA_tapeta_1_facebook


Firma Specshop.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Strike Industries w Polsce. Dziękujemy jej za udostępnienie produktów do testów!

specshopTop


 /Roger/