Gdy nadchodzą chłodniejsze dni warto wyposażyć się w porządną techniczną odzież. Ciekawym rozwiązaniem jest bluza Hunter Sweater od UF PRO®, która uzupełnia całą serię umundurowania tej słoweńskiej marki.

Jest to lekka bluza o hybrydowej budowie, mogąca służyć jako warstwa pośrednia (np. pod kurtką czy grubszym polarem) bądź wierzchnia. Jako że większość oporządzenia które posiadam jest w kamuflażu Pencott Greenzone™ zdecydowałem się na model w tym samym wzorze.

streamBluza Hunter Sweater w czasie wilgotnych i chłodnych dni w Szwecji.

BUDOWA I WYKONANIE
Bluza wykonana została w głównej mierze z dwóch rodzajów poliestru (tzw. konstrukcja hybrydowa). Z zewnątrz (oprócz konturów i pachwin) uszyta jest z wiatro- i wodoodpornego poliestru w kamuflażu Greenzone™. Materiał ten ma nieco bardziej nasycone kolory niż inne tkaniny w tym samym kamuflażu (np. NyCo).

Hunter_packshot_1 Wyściółkę wewnętrzną oraz boczne kontury wykonano w całości z brązowego mikropolaru 37.5™ firmy COCONA Inc. 

Hunter_packshot_2Kontury bez pokrycia dodatkową warstwą poliestru zwiększają oddychalność oraz elastyczność całej konstrukcji.

Hunter_3_sideBluza jest kroju typu raglan (rękawy są jednocześnie barkowymi częściami tyłu i przodu bluzy i wszyte są z przedłużeniem sięgającym do stójki/kołnierza). Tył bluzy jest o parę centymetrów dłuższy niż jej front – dzięki temu podczas pochylania się nie odsłaniamy dolnej części pleców.

Hunter_widebackSame rękawy zakończone zostały dość mocnymi ściągaczami, co niestety uniemożliwia ich podwinięcie, jednak zważywszy na przeznaczenie bluzy – czyli na chłodne dni – nie jest to jakimś dużym problemem.

Hunter_7_pocket Hunter_6_pocket
Na każdym rękawie znajdują się dwie płaskie kieszenie, jedna na ramieniu, a druga na wysokości przedramienia. Zamykane są one za pomocą zamków błyskawicznych amerykańskiej marki YKK, wyposażonych w dodatkowe materiałowe tasiemki ułatwiające ich otwieranie w rękawicach. Wszystkie zamki zakryte są za pomocą zakładek z materiału, po to aby były jak najmniej wyeksponowane na warunki atmosferyczne.

Hunter_ykkBrakuje mi tu trochę rzepów na identyfikację, insygnia etc. które w podobnych konstrukcjach znajdują się na naramiennych kieszeniach. Z drugiej strony – kamuflaż w tych miejscach pozostaje niezaburzony (w swoich innych produktach UF PRO stosuje jednolity oliwkowy rzep).

Hunter_zipperHunter_4_detailHunter_5_detailBluza zapinana jest na zamek błyskawiczny (również YKK) który kończy się na wysokości splotu słonecznego. Zamek podszyto mikropolarem, tak aby nie obcierał ciała czy też aby nie wcinały się w niego włosy na klatce piersiowej ;). Kołnierz/stójka również posiada zakładkę chroniącą szyję przed obtarciami od końcówki suwaka.

Hunter_hangerOd wewnętrznej strony wszyto również uchwyt, pozwalający odwiesić bluzę na wieszak. Mały detal a cieszy 😉

Jakość wykonania całości stoi na najwyższym poziomie. Szwy są estetyczne i mocne, nie wychodzą żadne niechciane nitki itp.

UŻYTKOWANIE

Bluzę użytkuję już od około 7 miesięcy. Towarzyszyła mi między innymi na treningach strzeleckich, podczas biwakowania, łowienia ryb czy zwykłych pieszych wędrówek. Bluzę nosiłem głównie z koszulką termoaktywną pod spodem. Jako samodzielna warstwa wierzchnia zapewniała mi dobrą oddychalność i izolację termiczną. Podczas chłodniejszych warunków uzupełniałem ją grubszym polarem który zakładałem na wierzch.

Bluza charakteryzuje się też dość dobrą wodoodpornością – może nie całkowitą, ale po paru godzinach lekkiego deszczu/mżawki zapewniła mi suche plecy, mimo nasiąknięcia zewnętrznej warstwy poliestrowej) Część zdjęć które tu widzicie było robionych właśnie podczas lekkiego deszczu.

Hunter_drips

Hunter Sweater ma też tę zaletę że jest lekki, a po jego złożeniu zajmuje mało miejsca, więc można go mieć praktycznie zawsze przy sobie (np. na dnie plecaka).

Hunter_rollTa bluza to doskonały produkt o prostej, przemyślanej konstrukcji. Jestem z niej bardzo zadowolony. Nie jest to pierwsza cześć umundurowania marki UF PRO® którą posiadam i na pewno nie ostatnia 😉

SD2
Hunter Sweater w polskich warunkach (przełom zimy i wiosny).

ROCKHunter Sweater podczas trekkingu po szwedzkich lasach (wczesne lato).

Fiskars

Plusy:

+ Najwyższej jakości materiały i dbałość o detale,
+ małe gabaryty po złożeniu,
+ niska waga,
+ małe gabaryty po złożeniu.

Minusy:
 Brak rzepów na ramionach,
 brak możliwości podwinięcia rękawów.

SPECYFIKACJA:
  • Materiał (wersja Pencott™ Greenzone): Poliester (37,5™ Cocona Inc.)
  • Dostępne kolory/kamuflaże: PenCott Greenzone, Multicam
  • Waga: ok. 455 g (rozmiar M)
  • Cena: ok. 450 zł

GALERIA:

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Hunter Sweater”]


UF-PRO-3D_CMYK_outline_logo-final-1

Odzież marki UF PRO® można zakupić bezpośrednio u producenta na stronie ufpro.si.
W Polsce dystrybutorem tej marki jest sklep internetowy www.sklep.rwscetus.com.


/Roger/